‘ ÖZGÜR ‘ KRAL !


2008′ de Galata Moda Festivali’ nde gönüllü olarak çalışmıştım. Festivalin ilk günü sabahın ilk saatlerinde İlona bize hangi tasarımcılarla çalışacağımızı söylüyordu. Sıra bana geldiğinde bi an heycanlandım. ÖZGÜR MASUR ! O zamanlar ilk defa duymuştum adını. Ofisten Galata Kulesi’ ne doğru giderken kim acaba kim acaba diye düşünüp durdum. Özgür Masur’ un koleksiyonlarını tanıtacağı çadıra doğru yürüdüm.. yürüdüm.. yürüdüm.. Kendisiyle el sıkıştık, tanıştık.. Özgür Masur’ u bu etkinlik sayesinde tanımak benim için büyük şans oldu. Çünkü  koleksiyonunu ve hikayesini yakından görmüş ve öğrenmiş oldum. Festival süresince o çadırı çok benimsemiştim. 🙂 Zaman çok çabuk geçmiş bir kez daha anladım. 

Geldik 2012’ye. Bu kez Özgür Masur 2013 Fall & Winter koleksiyonu ile karşımızda. ” An ” koleksiyonuyla geçmişle günümüz arasında bir bağ oluşturulmuş. 39 parçalık soft renklerden oluşan koleksiyondan bir parçayı Cannes Film Festivali’ nde Belçim Erdoğan giymişti. 

An koleksiyonunun çekimlerinde podyumların ve televizyonun tanınan isimleri, Selin Demiratar, Sedef Avcı, Gülcan Arslan, Melike İpek Yalova ve Didem Soydan’la çalışan Masur, yaşamak ve gözlemlemek istediği “AN”ı fotoğrafçı Cahit Baha Pars’la objektife yansıtıyor. Masur’ un An koleksiyonunun styling çalışmasını ise Hakan Öztürk yapmış.Özgür Masur ayrıca çekim için kullanılan ayakkabıları da kendisi tasarlamış. Çekimde kullanılan ve An koleksiyonuna özel hazırlanan aksesuarların da tasarımcısı Cem Lokmanhekim. 
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s