Kith & Kin Serra Kefeli 2012-2013KITH & KIN : “Kabile içindeki insanların bir arada olup aynı duyguyu hissetme ihtiyacı.”


İzmir Ekonomi Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım Fakültesi Moda Tasarım Bölümünün ilk mezunu ve okulu birinci bitiren Serra Kefeli daha sonra “Domus Academy Milano” da master yapmış kadın giyim üzerine. Master dan sonra “Istituto Europeo di design” da moda iletişimi ve styling üzerine araştırma programını bitirmiş. Milano ve Istanbul da çekimlerde styling yaptıktan sonra kendi markasını kurmuş. Kith&Kin Afrika ve kabile yaşamından yola çıkarak yarattılmış bir konsept.
Afrika’da “deniz canavarı” korkusuyla denize girmeyi reddeden insanların hikayesi, markanın Sonbahar-Kış koleksiyonuna ilham vermiş.Mitolojik deniz canavarlarına göndermelerde bulunan ceketler, geometrik kesimler, deniz dalgalarını andıran drapelerle farklılaşan pantolonlar karma dokuları barındırıyor: Krep, ipek, saten/likralı tok saten, deri ve ziberlin.. Koleksiyonda ağırlıklı olarak kullanılan renkler mor, yeşil, lacivert, kahverengi ve beyaz.
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s