Simay Bülbül " ECE "

Simay Bülbül 2012/2013 Sonbhar-Kış defilesini Keriman Halis Ece ‘den esinlenerek oluşturmuş. 23 Ocak 2012’ de kaybettiğimiz Keriman Halis; ilk Türk Dünya güzeli. 

Cumhuriyet Gazetesi’ nin düzenlediği Türkiye Güzellik Kraliçesi Yarışmasında birinci olan Halis, Belçika’da yapılan Dünya Güzellik Yarışmasına katılmaya hak kazandı. Orjinal adı ” International Pegeant of Pulchritude ” olan yarışmada birinci gelenler, Kainat Güzeli , Zarafet Güzeli ve Dünya Güzeli vasıflarını ellerinde bulunduruyorlardı. Bu olay genç Cumhuriyet için çok önemliydi. Halkın umutlarını boşa çıkarmayan Halis Türkiye ‘ ye döndüğünde Sirkeci Garı’nda kraliçeler gibi karşılandığında şunları söylemiş :


“En sonunda ben ve Almanya güzeli kaldık. Kırmızı bir tuvalet giymiş, yakasına da beyaz kurdele takmıştım. Jüri başkanı elindeki zarfı açtı. Heyecandan bayılabilirdim. Ve bütün tiyatro salonu, ‘Yaşasın Miss Turkey!’ sesleriyle inledi.”

Simay Bülbül, yeni koleksiyonu için Kerime Halis Ece’yi seçmesinin öyküsünü şu sözlerle anlatıyor: 

“Yıllar içinde tüm hazırladığım koleksiyonların temalarında, kendi hayatımla bir şekilde kesişen kadın kahramanlara yer verdim. Onların hikayelerinden, yolculuklarından, hayata karşı duruşlarından esinlendim. Cumhuriyet döneminin ilk Türk Dünya Güzeli Keriman Halis Ece’nin adına bir koleksiyon hazırlamak üzere yola çıkmak, benim için çok anlamlıydı. Yakınlarının da desteğiyle kendisinden almış olduğum rızası benim için bir onur kaynağı oldu. O, bu süreçte ne yazık ki bizlere veda etti. Koleksiyonu ona sunamadan kaybetmiş olmanın derin üzüntüsünü taşıyorum; hep bir tarafı eksik kalacak. Ama diğer yandan O’nun tescilli güzelliği ve ölümsüz hatırası adına bir şeyler yapıyor olmak ve ailesinin de desteğiyle bu koleksiyonu sizlere sunmak en büyük motivasyonum. Kendisinin sadece bir Dünya Güzeli olarak değil, gerçek bir Cumhuriyet kadını unvanıyla Türk halkının, özellikle de Türk kadınının dünyaya karşı büyük bir gurur kaynağı olduğunu düşünüyorum.”


Bülbül ‘ün koleksiyonunda, lacivert, bordo, vizon, siyah ve beyaz renkler yer alırken; 30’ lu yılları yansıtan uzun elbiseler, deri kalem etekler, yüksek bel pantolonlar, ipek bluzlar, krep tulumlar ve ceketler yer alıyor. Dönemin olmazsa olmazlarından şapka ve eldivenlerde koleksiyonun göze çarpan detaylarıdan.

BU VEFAKAR DAVRANIŞI SEBEBİYLE NAÇİZANE, BİZDE KENDİSİNİ TEBRİK EDİYORUZ VE GURUR DUYUYORUZ.
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s