Bu çantalar dünyayı kurtaracak !

Gamze Saraçoğlu
Nihan Peker

Gül Ağış, Nihan Peker, Gamze Saraçoğlu ve Özlem Kaya’nın tasarladığı çantaların satışından elde edilecek gelir, Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği’nin yerli tohumların korunması ve yaygınlaştırılması için yaptığı çalışmalara aktarılacak. 

Çevre sorunlarına dikkat çekmek, kamuoyunu çevre konusunda bilgilendirmek, bilinçlendirmek ve farkındalık yaratmak amacıyla 2008 yazında başlayan NTV’nin “Yeşil Ekran”ı yaz boyunca küresel ısınmadan çöp arıtmaya, organik yemeklerden çevreci tatillere pek çok konuyu farklı formatlarda ele alıp, izleyicilerin çevre hakkındaki tüm sorularına cevap vermeye, onlara bu konuda yaşam rehberi olmaya çalışıyor. Bu sene 5. yılına giren Yeşil Ekran’ın ana konusu gıda oldu. Bu doğrultuda çalışmalara ağırlık veren NTV Yeşil Ekran, Vogue dergisinin desteği ile ünlü tasarımcılara hazırlattığı çantalar ile, Türkiye’de gıdamızın sigortası olan yerli tohumların korunması için çalışan Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği’nin çabalarına destek oluyor. Dernek, yürüttüğü çalışmalarla Türkiye’nin kaybolmakta olan yerel tohumlarının bulunması, doğa dostu çiftliklerde ekilmesi ve hasat edilen tohumların paylaşılarak yaygınlaşmasını sağlıyor. 

Tamamen doğal malzemeden üretilen çantalar Vakkorama İstinye, Vakkorama Akmerkez ve V2K desingers Nişantaşı mağazalarında 20TL’ye satılıyor. Gül Ağış
Özlem Kaya

 http://www.modaturkiye.com/newsgallery/1817/3

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s