LFW Bora Aksu 2013 İlkbahar / Yaz

Başarılı Türk moda tasarımcısı Bora Aksu, Londra Moda Haftası ‘nda 2013 İlkbahar / Yaz koleksiyonunu tanıttı.

İngiltere ‘nin başkenti Londra ‘da düzenlenen ve 18 Eylül ‘de sona erecek olan moda haftasının ilk gününde, 2013 İlkbahar / Yaz koleksiyonuyla Bora Aksu vardı. Tasarımcının oluşturduğu koleksiyon izleyenlerin beğenisini kazandı. 
Bora Aksu ‘nun defilesini izlemeye gelen İngiliz ünlü oyuncu ve model Kelly Brook, Bora Aksu ‘nun tasarımlarına hayran kaldı. Defile sonunda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Brook, Bora Aksu ‘yu her zaman takip ettiğini ve tasarımlarını çok beğendiğini söyledi. 
Londra ‘da Somerset House’da düzenlenen ve modacıların büyük ilgi gösterdiği defilede, Aksu’nun ipek ve saten kumaşlardan tasarladığı krem, beyaz, sarı ve açık mavi tonlarındaki elbiseleri dikkat çekti. 

Çeşitli aksesuarlarla tamamladığı kostümlerinde, Aksu’nun Kraliçelerin tacını andıran taçlardan kullandığı gözlendi.
Defilenin sonunda koleksiyonu ilgili konuşan genç modacı, uzun bir uğraş sonucunda çıkardığı bu çalışmasında aristokrasi ile gelenekselliği bir araya getirdiğini belirtti. Aksu, koleksiyonu ile ilgili şunları söyledi: ‘1920’li yıllarda Kraliçe Viktoria ‘nın torunu olan Kraliçe Mary, Romanya Prensi ile evleniyor ve Romanya ‘ya yerleşiyor. Aslında defile Kraliçe Mary üzerine kurulu. Buradan esinlenerek İngiliz Kraliyeti ile geleneksel Romanya kültürünü bir araya getirerek bir çalışma ortaya çıkardım’.
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s