Londra Fashion Week 2012

Uzun bir araştırma yaptıktan sonra Londra’da gerçekleşen moda haftasındaki defileleri, koleksiyonları en ince ayrıntısıyla sizle paylaşıyoruz. Ülkemizde tekstil son yıllarda oldukça ileri bir noktada. Bunun dışında moda ve tasarım anlamında da gelişim gösteriyoruz. Mesela, İstanbul Fashion Week, her sezon eksikliklerini tamamlayarak ilerliyor. Bu yılki moda haftasında yabancıların gözü daha çok üzerimizde olacağa benziyor. 

Dünyada Türk tekstili yanında Türk tasarımından da bahsediliyor artık. Bunun en güzel örneği ise, Türk tasarımcıların, yurt dışındaki moda haftalarında da sunumlar ve defileler gerçekleştirmesi.
Yurt dışında gerçekleşen moda haftalarında Türk tasarımcılarının yer alması dışında, daha çok oradaki gözlemler ve araştırmalarda önemli bizim için.

 Kaçırmadan, aksatmadan takip halinde olmamız, ülkemiz içinde oldukça yararlı aslında. Bizde size uzaktan da olsa araştırmalarımızı aktarıyoruz. Keyifli Takipler 🙂


ACNE, bu sezon Londra Fashion Week’de koleksiyonunu bordo, hardal ve yeşil renklerle harmanlamış. Bunun yanı sıra, yüksek bel tasarımları oldukça sık gördüğümüz defile de, feminen kadını renklerle ve duruşuyla vurgulamış.


Alexander McQueen, koleksiyonunda hem renkli ve desenli elbiselerle cıvıl cıvıl bir hava yaratmış, hem de asker yeşili ve siyah tonlarla kabanları, yüksek bel kemerli elbiseleri buluşturmuş. Biraz ağır, biraz renkli..


Defilelerin hazırlık aşamasında da aksesuar, saç ve makyaj detaylarını da sizinle paylaşmak istiyorum. Defile aşamasındaki hazırlıkta en az izlediğimiz defile kadar önemli. 


Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s