Gucci MFW 2013 S/S "Aristographic"

 Milan Moda Haftası bir başladı pir başladı !

Milan ‘da Gucci fırtınası esti. Modayı yakından takip eden ve ilgi duyan bayanların vazgeçilmezi Gucci, Milan ‘da muhteşem bir defileye imzasını attı. Defiyele katılımın hayli yüksek olduğu gözlenirken, sosyal medyada koleksiyon bolca övgü aldı. 
Bende koleksiyonu internet yoluyla canlı olarak izledim. 2013 İlkbahar / Yaz koleksiyonları arasında en beğendiğim koleksiyon Gucci oldu diyebilirim. Bu yazı için görsel araştırırken tasarımların büyüsüne kapılıp bir hayli vakit kaybettim 🙂

Gucci ‘nin bu görkemli defilesinde en çok dikkatimi çeken şey, kıyafet ve aksesuarlarda yılan derisi deseni kullanılması. Anlaşılan önümüzdeki ilkbahar ve yaz yılan derisi dolaplarımızın vazgeçilmezlerinden olacak. Koleksiyon oluşturulurken 1960 ‘lı yılların modellerinden esinlenilmiş. ( Daha önce yazdığımız ” 1960 ‘lı Yıllarda Giyim-Kuşam ” başlıklı yazımızdan 60 ‘lı yılları buraya tıklayarak daha detaylı görebilirsiniz. )


Defilede 60 ‘lı yılların ruhunu yansıtan uzun ceketler ve pantolonlar Gucci 2013 S/S ‘da çok iyi işlenmiş. Koleksiyonun tamamlayıcısı küpe, kolye ve gözlükler de öyle ziraa.. Kıyafetlerin olmazsa olmaz tamamlayıcısı çantalar ise rugan ve kıyafetlerin rengiyle aynı. Gucci koleksiyonunda mercan, turuncu, yeşil, siyah ve beyazın yanı sıra kobalt mavisi de kendine yer bulmuş. 

Gelin hep birlikte bu muhteşem defilenin görsellerine bakalım. Ben hem araştırırken hem yazarken gözüm hep görsellerde 🙂 BAYILDIM BU KOLEKSİYONA ! 🙂


Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s