Deniz Kaprol Yaşamın Şifresini Çözdü !

Deniz Kaprol Kimdir ?

Deniz Kaprol, İstanbul Kültür Koleji Ve Ankara Bilkent Üniversitelerinden sonra eğitimini New York’ta Fashion Institute of Technology de Kadın Giyim üzerine tamamlamıştır. New York ‘ta okurken Jewellery Design üzerine dersler de alan tasarımcı, ABD’nin önde gelen firmalarında çalışarak tasarım dünyasına ilk adımını atmıştır. Türkiye’ye kesin dönüş yaptıktan sonra mücevher tasarımına GOLDAŞ firmasında tasarım departman yöneticisi olarak adım atan Deniz Kaprol,  ülkenin önde gelen tekstil ve hazır giyim firmalarında aksesuar alanında tasarımcı – marka yöneticisi olarak görev almıştır. Yurt içi ve yurt dışında pek çok moda seminerlerine, eğitim programlarına konuşmacı ve eğitmen olarak katılmıştır. Tasarımcı yıllardır yerli ve yabancı şirketlere ( HANG FUNG JEWELLERY, PENTİ, TEMPO AKSESUAR, GOLDAŞ, ÇANAKKALE SERAMİK) trend analisti olarak danışmanlık vermiştir. Pek çok dergi ve internet sitesinde moda editörlüğünün yanı sıra takı ve aksesuar trendleri üzerine de uzun yıllar yazılar yazmıştır. Moda Tasarımcıları Derneği’nde kurulduğu yıldan itibaren Yönetim Kurulu Üyeliği ve Türkiye Hazır Giyim ve Moda Federasyonunda Yönetim Kurulu Başkan yardımcılığı görevini başarıyla yürütmektedir. Ayrıca İstanbul Teknik Üniversitesi / Fashion Institute of Technology Moda Tasarım Fakültesi’nde Öğretim Görevlisi olarak da görev almaktadır.
 İSTANBUL FASHION WEEK Şubat 2011 kapsamında “FALLEN ANGELS” konsepti ile gerçekleştirdiği Türkiye’nin İlk Takı Tasarımı defilesinde adından çokça söz ettiren Deniz Kaprol, ikinci defilesini CARACAS  firması için tasarladığı, pırlanta elmas ve diğer değerli taşların oluşturduğu kreasyonu ile “ WELCOME TO THE THEATRE OF JEWELLERY”  konsepti ile gerçekleştirmiştir. Tasarımcının üçüncü defilesi olan
İSTANBUL FASHION WEEK  Eylül 2011 defilesi ise “THE CASTLE”  konsepti ile ulusal ve uluslararası basında adından sıkça söz ettirmiştir.  2004 yılında “DKaprol” isimli kendi markasını kurarak merkezini Nişantaşı’nda konumlandırmıştır. Kurulduğu ilk günden bu yana pek çok ilke imza atan marka, Türkiye’de takı ve aksesuarın ilk “Haute Couture” markası olması ile de adından sıkça söz ettirmektedir. Tasarımcı, müşterilerine kişiye özel tasarım yaparak, ürettirmektedir. Kuveyt te ‘Hürrem Sultan’ konseptli sergiye tasarımlarıyla renk getiren tasarımcı, aynı zamanda sektörün önde gelen markalarından ZEN firması için “ MARILYN MONROE”  konseptli özel bir kreasyon da hazırlamıştır.  Tasarımcı , 2011 yılı IŞIK ÜNİVERSİTESİ MODA ÖDÜLLERİ nde ” EN İYİ AKSESUAR TASARIMCISI ” ödülünü almıştır. Yine 2011 yılı içerisinde IF WEDDİNG FASHION IZMIR Gelinlik Tasarımı yarışmasında , ULUDAĞ İHRACATÇI BİRLİKLERİ Ev Tekstili yarışmasında, DETGİS Ev Giyimi yarışmasında ve ITHIB Kumaş Tasarım yarışmasında jüri üyeliği yapmıştır. Ayrıca Marsilya da gerçekleşen MAISON DE LA CREATION 2011 Uluslar arası yarışmada Türkiye yi temsil etmek için aday gösterilen 4 tasarımcıdan biri olmuştur. Yarışmanın jürisinde CHANEL ,CARTIER ve CHRİSTİAN LACROİX CEO’ları bulunmaktadır.
Sosyal Sorumluluk projeleri kapsamında, LİMANGO, EASTPAK markaları ve ÇOCUKLAR GÜLSÜN DİYE kampanyası için özel takı ve ürünler tasarlamıştır. NETWORK, CLAİRE’S, HOTİÇ, SARAR,PARK BRAVO  gibi tekstil firmaları için de özel takı koleksiyonları tasarlamıştır. Tasarımcının kendi markası için tasarladığı koleksiyonları, BOYNER DESIGNER’S CORNER, BEYMEN BLENDER ve CPI; MARKETING ISTANBUL; GALATAMODA; IFW SHOWROOM; VOGUE FASHION’S NIGHT OUT; ALAÇATI MODA  gibi yurtiçinde ses getiren fuar ve etkinlikler de “DKaprol” ismiyle sergilenmiştir.
PRET A PORTER PARİS fuarından da davet alan “DKaprol” markası sizlere Türkiye’de ilk defa değerli taşları 925 ayar gümüş ile buluşturarak farklı ve şık olmanın anahtarını sunmaktadır. Tasarımcı koleksiyonlarında tek tek özenle seçtiği;  pırlanta, gümüş, kübik zirkon (CZ), bijuteri, değerli ve yarı değerli taşlar gibi pek çok farklı materyali bir arada kullanarak tasarımlarına hayat vermektedir.  Markanın online olmak üzere ayrıca İstanbul, Ankara ve İzmir gibi birçok yerde satış noktası bulunmaktadır.
Markalaşmayı başarmış ilk Türk takı tasarımcı markası “DKaprol” küpe, kolye, bileklik, yüzük, broş, çanta ve aksesuar çeşitleriyle tasarımlarını geniş bir yelpazede sunuyor.

YAŞAMIN ŞİFRESİ ” CODE OF LIFE”

Code of life “Yaşamın Şifresi”
Deniz Kaprol İstanbul Moda Haftası için hazırlıklarını tamamladı. 11 Ekim 2012 ‘de, saat 12.30 ‘da düzenlenecek olan defile Antrepo 3 ‘te olacak. 

“Code Of Life/Yaşamın Şifresi” adlı defilesinde, ölümden doğuma süregelen ters bir yolculuğa çıkan Deniz Kaprol; yaşamın özü DNA’dan yola çıkarak tasarladığı takılarını sergileyecek. Ölümü irdeleyen, ölümden sonrasına yaşamın şifreleri DNA’lar ile yanıt arayan tasarımcı, sondan başa doğru ilerleyen “tersten defile”sinde; varlığı ve ölümü anlamak için bu şifreleri çözmeye odaklanıyor. Yok oluş ve varoluşa dair soruların, DNA’larda saklı yanıtlarını bulmak için ölümden doğuma süregelen ters bir yolculuğa çıkan Deniz Kaprol; yolculuğun sonunda, yaşamın şifrelerinin tüm gizemlerine hakim olarak yeniden diriliyor ve “Size anlatmak için geri döndüm.” diyor. 

Koreografisini Uğurkan Erez’in, kreatif danışmanlığını Bige Ökten’in üstlendiği “Code Of Life/Yaşamın Şifresi” defilesinin baş mankeni ise Didem Soydan. Dünyanın varoluşundan beri süregelen kuralı yıkan ve ölümden doğuma bir yolculuk sunan defilede ayrıca Görkem Tekdal’ın çekeceği, “tersten” bir kısa film de yer alacak. Defilenin ve kısa filmin müzikleri ise, Los Angeles‘ta yaşayan, film ve defile müzikleri besteleyen Hasan Özsüt tarafından özel olarak hazırlanıyor.

Hazır giyim markalarıyla aynı podyumda takı defilesi sergileyen tek tasarımcı olan Deniz Kaprol’un “Code Of Life/Yaşamın Şifresi” defilesinin ardından; moda, sanat ve cemiyet dünyasının ünlü isimlerinin bir araya geleceği bir “afterparty” de gerçekleştirilecek. Deniz Kaprol’un, yalnızca markanın kendi internet sitesi http://www.dkaprol.com’da satışa çıkacak tasarımları, bir geceye özel olarak “afterparty”de de satışa sunulacak.
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s