Jale Hürdoğan ile Lezzetli Bir Defileye Ne Dersiniz ?

Ünlü şeflerin mönüye geçmeden önce misafirlerine sunduğu tek lokmalık “Ağızda Hoşluk” anlamına gelen “Amuse Bouche”lar, öncelikle iştah okşarken, şefin maharetini ve stilini de gösteren, “Nouvelle Cuisine” /yenilikçi mutfağın önemli örneklerindendir…
İFW’de ilk solo defilesini sergileyecek olan Hürdoğan, yemeğe ve “Nouvelle Cuisine”e duyduğu ilgiyi, yapmayı planladığı üçlemenin ilk ayağı olan “Amuse Bouche” ’13 Yaz Koleksiyonu ile başlatıyor. Moda severlerin görme ve dokunma duyularının yanında tatma hislerine de hitap etmeyi istiyor.
Defile koreografisi moda dünyasının duayen ismi Uğurkan Erez, styling ise Hakan Öztürk tarafından yapılacaktır. Defile için özel olarak kurgulanan kısa filmi ise ünlü prodüksiyon şirketi “Shortcut” tarafından çekilecektir. Defilenin sponsoru, odalarının dekorasyonu ve personelinin kıyafeti Jale Hürdoğan tarafından tasarlanan, Sekizİstanbul Oteli ve ünlü şef Maksut Aşkar’ın da işletmecisi olduğu “nouvelle cuisine” in yeni örneklerinden Sekizİstanbul Restaurant’ıdır.

İstanbul Fashion Week 2012 kapsamındaki Jale Hürdoğan defilesi, İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB)’in organizasyonunda, Moda Tasarımcıları Derneği (MTD), Birleşmiş Markalar Derneği (BMD), İstanbul Moda Akademisi (İMA) işbirliğiyle düzenlenmekte olup, 13 Ekim 2012 Cumartesi günü saat 14:00’te Antrepo’da gerçekleşecektir.
Biz bu ilginç defileyi ajandamıza not ettik. Sizlere de öneriyoruz ! 🙂
Peki Jale Hürdoğan Kimdir ?

Janucha Tasarım Butik/Atölye’sinin sahibi Jale Hürdoğan Türkiye’nin önde gelen genç moda tasarımcılarındandır. Kendi adıyla oluşturduğu koleksiyonlarının yanında tasarım danışmanlığı ve kurumsal tasarım çalışmaları yapmaktadır. 1973 İzmir doğumlu Hürdoğan Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nü bitirdikten sonra, Amerika’da The School of The Art Institute of Chicago’da moda tasarımı eğitimi aldı. Küçük yaştan beri kendi adını taşıyan marka kurma hayalini, 2009 yılında Nişantaşı’ndaki tasarım butiğini açarak gerçekleştirdi, aile içindeki takma adı JANUCHA’’yı markasına isim olarak seçti . 1998 yılından 2008 yılına kadar Vakko, Mudo, Yargıcı, Koton, Esposa gibi Türkiye’nin hazır giyim sektöründeki önde gelen markaları ile çalıştı. Jale Hürdoğan, Moda Tasarımcıları Derneği Yönetim Kurulu’nda aktif olarak çalışmaktadır.
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s