Gökçe Oflu "ORGANİK"

Merhaba,
Bu yazım moda ile pek alakalı değil. Bizimle aynı sınıfta okumuş ve mezun olmuş sınıf arkadaşımız Gökçe Oflu ‘ya destek vermek ve sergisini duyurabilmek adına yazılmış bir yazı. Aşağıda basın bültenini görebilirsiniz.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Taksim Sanat Galerisi ‘nin 2012-2013 sezon açılış sergisi, genç sanatçı Gökçe Oflu tarafından gerçekleştirilecek.

GÖKÇE OFLU ‘’ORGANİK ‘’ADLI SERGİSİ ÜZERİNE; 

Oflu yaşadığı,yetiştiği,yöresindeki kendisini var eden kültürü,yaptığı işlere yansıtmıştır.Sanatçı yaptığı işlerin toplumla paylaşılmasını önemseyerek çeşitlendirmiş ve yalın anlaşılabilir bir uslup kullanmıştır.Oflu yapıtlarıyla geçmişin izlerini ve bugünün değerlerinin senteziyle geleceğe yönelik önermelerde bulunur.Keçe resmi ile organik yün ve organik boya kullanılarak eco-design anlayışıyla çevreye duyarlı olarak yaptığı çalışmalarının geleneksel yaklaşımlarını güncel yorumlara dönüştürür.Oflunun yapıtları kimi zaman toplumsal sorunlara kimi zaman kendi yaşam öykülerini bireysel anlatımlarına dönüştürür.Özetle;imgeler , simgeler ve geleneksel motiflere eşlik eden plastik değerlerin toplamı olan bu kendine dönük bütünlük,izleyici için yeni bir sorgulama alanı açmaktadır. 

Gökçe Oflu, resim sergisini onurlandırmanızı diler.
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s