Tuba Benian " Bir Günlük Yaşam"

Kozanın kelebeğe dönüşümünün büyüleyici hikayesi.. Ve Ölüm…

Kozanın kelebeğe dönüşmesi ve kısacık saatler sonrası yaşamını yitirmesini hikayeleyerek koleksiyonuna yansıtan Tasarımcı Tuba Benian; IFW kapsamında sergileyeceği 2013 İlkbahar – Yaz koleksiyonuyla, bir günlük yaşamı podyuma taşıyor.

“Bir Günlük Yaşam” koleksiyonunda kelebeğin görsel zenginliğinden ve dokusundan etkilenerek; ödemiş ipeği, şantuk, şifon ve saten gibi ipek türevi kumaşlar kullanıldı. Elbiselerde yuvarlak hatlar ve akışkan geçişler yer alırken, formlarda ise 3. Boyut arayışı kendini gösterdi. Hacimli yapılar, koleksiyonda kullanılan takı, şapka ve ayakkabılara da yansıdı.

Tasarımcı 2013 İlkbahar-Yaz koleksiyonunda; kadının tasarıda yaşadığı kısır döngüyü kelebeğin hayat hikayesine benzetiyor.Moda da kelebek gibi her yeni doğuşta, yeni bir düş gücüyle insanın bedeninde hayat buluyor ve kozanın içinden çıkan kelebek gibi kadında her bir renkle yeniden can buluyor.
Tuba Benian ‘ın defilesinde Wilma
Elles ‘de yer alacak.

Caroline “Bir Günlük Yaşam” için podyumda..

Tuba Benian 13 Ekim saat 11:00’de “Bir Günlük Yaşam” hikayesiyle podyumda olacak. Defilede ekranların sevilen dizisi Öyle Bir Geçer Zaman ki’nin Carolini Wilma Elles’de yer alacak. Elles, koleksiyonun en özel parçasıyla podyumda boy gösterecek.
Tuba Benian “Bir Günlük Yaşam” hikayesini şöyle ifade ediyor; Bu koleksiyonumda kelebeğin hayat hikayesini anlattım. Kozadan büyülü bir şekilde çıkışını yani doğumu beyaz ve nil yeşili ipek şantuktan hazırlanmış koza formunda elbiseler, bluzlar ve pantolonlarla yorumladım. Kelebeğin ortaya çıkışı ve yaşadığı saatler onun en renkli ve yaşam dolu anlarıdır ve bu coşkulu zamanlar, rengarenk ipek bluzlar, sarı ipek şantunk şortlar ve kat kat sarı organze elbiselerde hayat buldu. Ölüm ise kaçınılmaz sondur.. Ve ne yazık ki kelebeğin ömrü bir gündür. Bu güzel ve zarif canlının kısacık hayatının son dakikalarını temsil eden parça ise siyah organzeden oluşan bir tasarım oldu.”
Defilenin aksesuar ve stylingi Barış Sönmezateş tarafından yapıldı. Aksesuar ve takı koleksiyonu Tuba Benian By Barış Sönmezateş markası adı altında koleksiyonda yerini aldı. Koleksiyonun imaj fotoğrafları ise Osman Özel ve Elif Dizdaroğlu tarafından çekildi.
İstanbul Fashion Week 2012 kapsamındaki Tuba Benian defilesi, İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB)’in organizasyonunda, Moda Tasarımcıları Derneği (MTD) Birleşmiş Markalar Derneği (BMD), İstanbul Moda Akademisi (İMA) iş birliğiyle düzenleniyor.
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s