Simay Bülbül "ZEN" 2013 İlkbahar / Yaz Defilesi

2009 yılından bu yana devam eden ve senede iki kez gerçekleştirilen İstanbul Fashion Week, Türk tasarımcı ve markalarını, yerli ve uluslararası alanda tanıtmayı, moda endüstrisindeki tasarım gücünü artırarak, Türk ekonomisine katkı sağlamayı hedeflemektedir. İstanbul Fashion Week Ekim 2012 kapsamındaki Simay Bülbül tanıtımı, İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği(İHKİB) organizasyonunda, Moda Tasarımcıları Derneği(MTD), Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) ve İstanbul Moda Akademisi (İMA) işbirliğiyle düzenleniyor. 10-13 Ekim tarihleri arasında Simay Bülbül’ün bu sene 7.si düzenlenecek olan IFW için hazırladığı koleksiyon ZEN konseptini taşıyor.

Türkiye deki çok önemli bir sektör olan deri sektöründeki ilk atölyesini ve markasını kuran Türk tasarımcı olarak tasarım dünyasındaki yaptığı çalışmalara istinaden Deri Tanıtım Grubu’nun desteğine hak kazanan Simay Bülbül yurt içi ve yurt dışına üretimlerini sürdürmektedir. 2011 yılında Saraybosna’da gerçekleştirdiği defilenin ardından 2012 yılında Dunya Expo fuarında Turkiye”yi temsil edecek moda tasarımcısı olarak seçilip Kore de son koleksiyonunun defilesini sunmuştur.

Bir uzakdoğu kadınının Zen yolculuğunda kendi ben’ine ulaşması; geçmişin, şimdinin ve geleceğin yolculuğunda hayat ve gerçeğin özünü arayışının hikayesi bu koleksiyonda hayat buluyor.

Tamamı yerli deri kullanılarak hazırlanan bu özel koleksiyon toplam 50 parçadan oluşuyor. Ünlü marka ve tasarımcıların ürünlerini üyelerine ayrıcalıklarla sunan, alışverişin yeni yolu Trendyol.com Simay Bülbül’ün İstanbul Fashion Week kapsamındaki koleksiyonunun tanıtımına ana sponsor olarak destek veriyor. Ayrıca hakiki Türk derisinin yurt içi ve yurt dışında imajını güçlendirmek ve tanıtımını yapmak amacıyla çalışmalarına devam eden Deri Tanıtım Grubu (DTG) deri üretiminde sponsorluk verirken, ünlü makyaj markası MAC ve Artistik Kuaförler Derneği saçta sahne arkasında, farklı tasarımlarıyla dünyaca ünlü saat markası TechnoMarine tanıtıma destek veriyor olacak. Ayrıca tanıtım sonrasında yapılacak olan afterparty için Bej Karaköy mekan sponsoru ve Terra içecek sponsoru olarak destek veriyorlar.

Peki Simay Bülbül Kimdir ?

Yeni kuşak Türk tasarımcılarından biri olan Simay Bülbül koleksiyonlarında deriyi kullanarak Türkiye’nin çok güçlü olduğu bu sektöre yepyeni bir vizyon getirmektedir. İngiltere ve Hollanda’da aldığı eğitimi sürecinde oluşan vizyonunu ve tasarım alanında yaptığı çalışmalara dayanan birikimlerini kendi koleksiyonlarında bir araya getirirken ayrıca firmalara tasarım ve marka danışmanlığı, eğitim projeleri ve film, dizi, klip projelerinde de styling ve kostüm yapmaktadır.

Deri Tanıtım Grubu Hakkında

DTG Nedir?
Deri Tanıtım Grubu, Türk derisini iç ve dış pazarlarda tanıtmak, pazar ve ihracat potansiyelini artırmak, hazırlanacak projeleri hayata geçirmek amacıyla 2005 yılında kurulmuş bir örgüttür.
DTG’nin Kurucuları
DTG, deri sektöründe faaliyet gösteren firmaların desteği ile Dış Ticaret Müsteşarlığı koordinasyonu, İstanbul Deri ve Deri Mamülleri İhracatçıları Birliği ve Ege Deri ve Deri Mamülleri İhracatçıları Birliği organizasyonunda kurulmuştur.
DTG’nin Görevleri
Deri Tanıtım Grubu, Dış Ticaret Müsteşarlığı ve Türk deri sektörü işbirliğinde; Türk deri ve deri mamülleri ve ayakkabı sektörlerinin ihracatına ivme kazandıracak bir pazarlama, pazar geliştirme, tanıtım stratejisi oluşturmak, başta ihracat pazarları olmak üzere bütün dünyada sektörün pazar payını artırmak, Dünyaya Türk derisi imajını yerleştirmek, Ar-Ge ve pazarlama, tanıtım ve markalaşma konusunda kalıcı faaliyetleri organize etmek amacıyla kurulmuştur.
DTG Sekreteryası
DTG tarafından yapılan toplantılar, iş programları, resmi ve özel yazışmalar, iş takvimi, bütçe, sektörel kuruluşlarla koordinasyon ve sekreterya hizmetleri İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği tarafından yürütülmektedir.
DTG’nin Faaliyetleri
Türkiye’ye gelen turistlere yönelik tanıtım faaliyetleri; 
Bu faaliyet kapsamında İstanbul ve Antalya Havalimanları Dış Hatlar Terminallerinde reklam panoları kiralanarak, Türkiye’ye gelen turistlere Türk derisi tanıtılmaktadır.

Türkiye’deki İç Pazara Yönelik Tanıtım Kampanyası

Bu kampanya ile yurt içinde Türk derisi imajının yaratılması, deri ürünlerinin günlük yaşantımızda kullanımının arttırılması, tüketicinin bilinçlendirilmesi amaçlanmaktadır. 
Söz konusu kampanyaya, halkın beğenisini toplamış her biri kendi kulvarında zirveye ulaşmış, başarılı, ünlü isimler Türk derisi giyerek gönülden destek vermişler ve ilanlar yurt içinde büyük yankı uyandırmıştır.

Yurtdışı Tanıtım Faaliyetleri
Yurtdışı tanıtım faaliyetleri ile deri, deri mamülleri ve ayakkabı sektörünün başta hedef pazar ABD olmak üzere genel olarak dünyadaki pazar payının artırılması, pazarlama, tanıtım ve markalaşma konusunda kalıcı faaliyetler gerçekleştirilmesi, dünyada bir Türk derisi imajının yaratılması amaçlanmaktadır.
Deri Tanıtım Grubu yurtdışı tanıtım faaliyetlerine 2006 yılından itibaren başlamış olup, sektör tarafından ABD hedef pazar seçilmiştir. Deri Tanıtım Grubu yukarıda sıralanan amaçları doğrultusunda başta hedef pazar ABD olmak üzere bütün dünya ülkelerinde fuar, toplantı, alım ve ticaret heyetleri, seminerler, basın ve yayın kuruluşlarına ilan verilmesi gibi çeşitli etkinlikler düzenleyecektir.
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s