Soul by Özgür Masur İlkbahar / Yaz 2013 #ifw12

İstanbul Fashion Week 2012 kapsamında düzenlenen Soul by Özgür Masur “Denge” koleksiyonu defilesi, İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’nin (İTKİB) organizasyonluğunda, Moda Tasarımcıları Derneği (MTD), Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) ve İstanbul Moda Akademisi (İMA) iş birliğiyle düzenlendi. Özgür Masur imzalı yalın formların dijital baskı tekniği ile güçlendirildiği “Denge” koleksiyonu, moda severlerle buluştu. Tasarımcı Özgür Masur, hazırladığı ilk Pret a Porter koleksiyonunda, son üç dönemdir çalıştığı ve Osmanlı İmparatorluğu ‘nda bir devrin simgesi olan “lale” figürü üzerine hazırladığı çalışmalarına da yer verdi.
70’li yılların renklerinden heyecan duyan bu koleksiyon kendi içinde “denge”lerini yaratırken, koleksiyonun bütününde günlük hayatta kullanılabilecek modellerin yanı sıra kokteyl ve gece elbiseleri de bu dengenin parçaları olarak hayatın akışında modayı yaşayanlarla buluşuyor. Koleksiyonda ipek ve koton kumaşlara destek olarak visconda kullanılmış.


Cahit Baha Pars imzalı fotoğraf çekimlerinde, ünlü oyuncu Bade İşçil rol alırken, verdiği pozlarla koleksiyonla doğa arasındaki dengeleri fotoğraf karelerine olağanüstü görüntülerle yansıtmış. Cem Botanik ’te gerçekleştirilen fotoğraf ve videoart çekimlerinin yıldızı Bade İşçil olurken, ülkemizin önde gelen sound designerı Veyasin, defilenin müziklerinin yanı sıra videoart görüntüleriyle de kreasyonlara başka bir boyut kazandırdı.    

Mücevher dünyasının lider firmalarından Zen Diamond’ın ana sponsor olarak yer aldığı koleksiyonun stil danışmanlığı Deniz Marşan tarafından yapılırken, saç tasarımları Önder Tiryaki tarafından gerçekleştirildi.
Butigo tarafından üretilen defile ayakkabılarının tasarımları da yine Özgür Masur imzası taşımakta. (Özgür Masur ‘un Butigoları isimli yazımızı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.) Defilede mankenlerin makyaj tasarım ve uygulamaları konsept imaj ile MAC sponsorluğunda gerçekleştiriliyor.

Soul by Özgür Masur koleksiyon defilesinin  koreografisini Uğurhan Akdeniz üstlenirken, Sedef Avcı, Özge Ulusoy, Didem Soydan, Merve Büyüksaraç, Sinem Sülün, Duygu Akdeniz gibi podyum dünyasının değerli isimlerinin yer alacağı soluk kesici tanıtımın hazırlıkları titizlikle gerçekleştirilmektedir. 
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s