A KESİMLİ ELBİSELER

A kesimli elbiselerin üst kısmı daha dar, aşağı indikçe yavaşça açılır. En iyi ve en kötü günlerin kurtarıcısı olarak nitelendiriliyor A kesimli elbiseler… Vücudu olduğundan daha güzel gösterirler. Birkaç cesur aksesuar, muhteşem bir çift ayakkabı ile kombini tamamlayabileceksiniz. 60 ‘lı yılların vazgeçilmez kıyafetlerindendir. Dolabınızda ne olur ne olmaz günleriniz için A kesimli siyah bir elbiseye yer vermelisiniz. Her mevsim giyebileceğiniz bu elbiseyi yazın bir sandaletle, kış aylarında ise dizlere kadar uzanan bir çizmeyle kombinleyeblirsiniz.

A KESİMLİ ELBİSENİN YARATICISI DİOR !

Yıl 1955. Cristobal Balencaga ‘nın trapez elbisesinden esinleniyor Dior ve A kesimli elbiseyi yaratıyor. Yanlardaki fazla kumaşların bir bölümünü çıkarıyor ve daha düzgün bir biçimi olan, ama yine de vücuda tam oturmayarak biraz bol duran bir siluet ortaya çıkıyor.

Kadınlar 50 ‘li yıllarda daha dar ve bele oturan kıyafetler giyiniyordu. A kesimli elbiseler ise bunların tamamen dışında bir tasarımdı. İlk başlarda kadınlar A kesimli elbiselere karşı çıktı. “Bunca zamandır boşuna mı diyet yaptım?” soruları sokaklarda fısır fısır yayılmaya başlıyordu. 60 ‘lı yıllara gelindiğinde ise bel vurgulayan elbiselerin yarattığı baskıdan kurtulmak isteyen genç kadınlar sayesinde A kesimli elbiseler yükselişe geçti.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s