Tuğba Çeke ‘den Doğa Perisi Mor Çatı İçin Kanat Çırpacak


Ümit Temurçin, “Pera’nın Kayıp Kadınları” ndan sonra erkeklerin iç dünyasından metropol hayatına uzanan hikayesini  anlatan ‘’Back to The Nature”  fashion event’ i ile , 6 Şubat 2013 tarihinde  Rehab İstanbul’da özel bir gece organize etti.  Bu Organizasyonun kendi payına düşen kısmını Mor Çatı Kadın Sığınma Vakfı’na  bağışladı.
 Proje kapsamında Tuğba Çeke tarafından tasarlanan Kadınları simgeleyen  ‘’Doğa Perisi ‘’ kostümü  Banu Zorlu tarafından giyilerek  şiddete karşı simgesel  bir rol alacak. 8 Mart Dünya Kadınlar gününe kadar Mor Çatı Kadın Sığınma Vakfına bağışta bulunacak yardımseverler  arasından en fazla miktarda bağışta bulunan destekçimize,  Doğa Perisi kostümü Temurçin tarafından hediye edilecektir.

 

 Modacı Ümit Temurçin ‘’Back to The Nature” ile, yıllarca kadınlar üzerinden iç giyim dünyasının metalaştırılma algısını ters çevirip, bu algının olumsuz etkilerini erkeğin iç dünyasına yeni bir bakış açısı ile tersine çevirmeyi hedefliyor.

Defilede kullanılan parçalar, metroseksüel erkeklerin tercih ettiği iç giyim ürünlerinden bir araya getirilerek hazırlandı. Bu gece ve konsepte özel olarak ‘’Back to The Nature” konseptine uygun özel bir video hazırlandı. Videoda, karakterlerin metropol hayatındaki kesitlerden iç dünyalarına  ve doğaya dönüşlerine uzanan bir hikaye işlendi.
Temurçin’in projesini destekleyen sponsorlardan Bybusto Manken Ajansı, Neşeli Günüm Creative Ideas ekibi, Rehab İstanbul Club bu özel gece için tüm ekiplerini seferber ederek katkıda bulundular.
10/03/2013 tarihine kadar Cihangir’de bulunan Eleni Vintage mağazasında sergilenecek ‘’Doğa Perisi’’ kostümü ,gün sonunda en fazla bağışta bulunan destekçimize teslim edilecektir.
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s