‘MAVİ’ Chalayan !

Mavi için kapsül koleksiyon hazırlayan ünlü modacı Hüseyin Çağlayan, koleksiyon tanıtımı için dün İstanbul’a geldi. Dünyaca ünlü tasarımcı Hüseyin Çağlayan’ın Mavi için hazırladığı jean koleksiyonu Chalayan / Mavi, satışa sunuldu. Hüseyin Çağlayan’ın, premium jean serisi Mavi Gold’a özel tasarladığı kapsül koleksiyonda; kadınlar için skinny ve yüksek bel jean pantolonlar, şort, elbise ve üstlerden oluşan 20 tasarım yer alıyor.
Giyene güven ve rahatlık duygusu veren kumaşlar tercih edilmiş, koleksiyonda metalik yapıştırmalar ile cesur kesimler kullanılmış. Detayları için de, 20 parçadan oluşan koleksiyonda kullanılan kumaş ve teknolojileri bir bir anlattı Chalayan. Yaratım sürecinde insan anatomisi, giysi ve kalıpları inceleyerek karar vermiş hangi kumaşları kullanacağına, daha sonra da teknoloji ile modayı birleştirebileceği kumaşları seçip fikirlerini yalınlaştırdıktan sonra koleksiyonu ortaya çıkarmış.

Birinci kumaş türü Mavi’nin yeni teknolojisi iki yönlü streç kumaşlar. Enine boyuna 360 derece konfor ve şıklık sunan türde ürünler ilk günkü şeklini koruyor ve bedeni toparlayarak vücudu daha ince gösteriyor. Sertlik yaratan bu esnek kumaş protez tekniğiyle bir araya gelmiş. Yalnızca spor değil lifestyle parçalar çıkmış ortaya.

İkinci kumaş türü süper fit, bu kumaş koleksiyonun elbise parçalarında kullanılmış.

Üçüncü kumaş ise file ve yapıştırmalar. Bu kasları ve zayıf bedenleri güçlendirme görevi gören bir bant yapıştırma sistemini 2012 Londra Olimpiyatları’nda da görmüştük. Hatta sporcuların müsabakalar sırasında vücutlarına yapıştırdıkları bu bantların görevi ve ne olduğu bir hayli konuşulmuş, hakkında birçok haber çıkmıştı. Kinesiology tape ya da Physio Tape denilen bu bantlar sporculara, atletlere kaslarındaki baskının azaltılmasında, incinmelerden korunmada yardımcı oluyor. Bantlar atletlerin sarma amaçlı, eklemleri desteklemek için kullanılan klasik bantlardan farklı olarak vücudun değişik bölgelerinde değişik gerginlik sağlayabiliyor. Chalayan ise bu teknolojiyi denime stratejik bir şekilde yerleştirmiş ve koleksiyonuyla buluşturmuş.


Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s