İSTANBUL 6. MODA KONFERANSI

Türkiye’de hazır giyim sanayinin gelişmesi için gerekli ortamı hazırlamak, yurtdışında tanıtmak, sektöre öncülük etmek ve işbirliği sağlamak amacıyla 1976 yılında kurulan Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği, (TGSD) altıncı kez kuruluş amacına en uygun etkinliğine hazırlanıyor. Hazır giyim üretim değer zinciri halkalarını, moda, tasarım, aksesuar, perakende ve lojistik dayanışması içerisinde, iş geliştirme platformunda bir araya getirmek amacıyla ilkini Haziran 2008’de düzenlenen etkinlik, bu yıl “6. İstanbul Moda Konferansı” adıyla 09-10 Mayıs’ta İstanbul-Beşiktaş Shangri-La Bosphorus Otel’de düzenlenecek. Özel fuaye alanında firmalara ürünlerini sergileme imkanı da tanıyan etkinlik, yurt içinde bürosu bulunan alım ofisleri ile Türkiye’de ofisi olmayan, yurt dışından gelecek yeni alım gruplarını, B2B randevularla bir araya getirerek yeni iş imkanları yaratacak. 


Her yıl dünyaca ünlü markaların CEO ve yönetim kurulu başkanlarının konuşmacı olarak yer aldığı 6. İstanbul Moda Konferansı’na bu yıl, Alexander McQueen’in CEO ve Yönetim Kurulu Başkanı Jonathan Akeroyd ve ünlü moda gazetecisi-tarihçisi Colin Mc Dowell birlikte katılacaklar. Ayrıca, Giuseppe Miroglio – Italian Grup Miroglio’nun sahibi key note konuşmacıları arasında yer alacak. Bir çok büyük marka ve ünlü modacının yakından takip ettiği konferansının “Moda ve Trendler” bölümünde, tüm dünyada milyonlarca firmanın kullandığı, günün moda renklerini belirleyen PANTONE’nin EMEA Bölgesi Yöneticisi Carola Seybold ve ileriki dönemin moda trendlerini oluşturan dünyaca ünlü WGSN firmasının Kreatif Kurul Başkanı Catriona MacNab konuşmacı olacaklar. 

Pamuklu ürünlerin Türkiye ve dünyadaki kullanımını içeren çarpıcı ve güncel bilgileri paylaşılacak olan Cotton Council International Türkiye Program Direktörü Marsha Powell’un sunumu, yoğun ilgi görecek.

Bloomberg HT Genel Yayın Yönetmeni, MOBILSIAD Başkanı ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kerem Alkin’in moderatörlüğünde gerçekleşecek Ekonomi Oturumunda, Coface Sigorta A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Belkıs Alpergun’nun yanı sıra birbirinden ilginç konu ve konuşmacıları ağırlayacak. 

Konferansta, Astaş-Juki’nin distribütörlüğünde Türkiye’de satışa sunulan Style Shoots’un tanıtımını, Yeni Nesil Fotoğraf Stüdyo’sunun yaratıcı ismi Maurits Teunissen gerçekleştirecek. 10 Mayıs Cuma gününün tamamen B2B görüşmelere ayrılacağı 6. İstanbul Moda Konferansı, açılış gecesinden kapanış saatine kadar sürpriz konuk ve oturumlara ev sahipliği yapacak. 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s